BANKA VE FİNANS HUKUKUNDA
UZMAN ARABULUCULUK EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği

Banka ve finans hukuku, bankacılık ve finansal işlemlerle ilgili yasalar, düzenlemeler bankaların ve finansal kurumların faaliyetlerini düzenleyen, finansal piyasaların işleyişine ilişkin hükümler ve yatırımcıların haklarını koruyan yasalar ve kuralları kapsayan bir hukuk dalıdır. Arabuluculuk Dairesi Başkanlığı tarafından Banka ve Finans Hukuku’na yönelik özel bir uzmanlık alanı oluşturulmuştur. 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 6’ıncı maddesi ile Daire Başkanlığınca, arabuluculuk uzmanlık alanları ve uzmanlığa ilişkin usul ve esasları belirleme yetkisi verilmiştir.

Banka ve Finans Hukukunda Uzman Arabuluculuk, banka ve finans sektörü ile ilgili ortaya çıkan banka hesapları, kredi işlemleri, ödeme sistemleri, menkul kıymetler ve yatırım fonları gibi finansal araçlar, sigorta, borsalar ve türev ürünler gibi finansal piyasalar gibi konulardan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü için kullanılan bir arabuluculuk türüdür.

**Banka ve Finans Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi süresince belgeye dayanan ya da eğitim kurumlarınca kabul edilebilen haklı bir mazeret olmadığı müddetçe verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. Bu yüzden katılım belgesine hak kazanmak için eğitimde devamlılık şartı bulunmaktadır. Derslerin 1/12’sine veya daha fazlasına katılmayan katılımcılara katılım belgesi düzenlenmeyecektir.

Kimler İçin?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Sigorta  Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

TEORİ: 24 SAAT
UYGULAMALI: 8 SAAT
TOPLAM: 32 SAAT

  • Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Eğitim portalına mobil telefon ve tablet ile giriş sağlanamamaktadır. Katılımcılarımızın eğitime bilgisayarlarından chrome tarayıcı kullanmaları tavsiye edilir.
  • Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

Başlangıç Tarihi: 22 Mart 2024
Bitiş Tarihi: 25 Mart 2024

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir) veya
Çiçek Akcan 0532 448 34 76 ya da
Adnan Bayrak 0538 780 75 08 ile irtibata geçiniz.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

Önemli Not: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

Başlangıç Tarihi: 22 Mart 2024
Bitiş Tarihi: 25 Mart 2024

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Teorik eğitimler Online – Uygulama Eğitimleri yüzyüze olacaktır

Eğitim Ücreti

3.000 TL (KDV Dahil)

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.