ENERJİ VE MADEN HUKUKUNDA UZMAN ARABULUCULUK EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği

Öncelikle 2018 yılında iş uyuşmazlıklarına, 2019 yılında ticari uyuşmazlıklara ve son olarak 2020 yılında tüketici uyuşmazlıklarına dava şartı olarak arabuluculuk sistemi getirilmiştir. Bu nedenle ülkemizde dava şartı olarak arabuluculuk sisteminin yaygınlaşması ile beraber arabuluculuğun geliştirilmesi amacıyla uyuşmazlıkların türüne göre uzmanlık alanlarının belirlenmesi ihtiyacı doğmuştur.

Enerji Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi, bu alanda uzman arabulucu olarak görev almak isteyen arabulucuların sahip olmaları gereken teorik ve uygulama bilgisini ve yeterliğini kazandırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

Eğitimine katılan adaylar eğitimde edindikleri bilgiler ile enerji hukuku mevzuatından kaynaklanan konularda uzman arabuluculuk faaliyetlerini, ilgili mevzuattaki güncel duruma göre yapabilmektedirler.

** Enerji ve Maden Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi süresince belgeye dayanan ya da eğitim kurumlarınca kabul edilebilen haklı bir mazeret olmadığı müddetçe verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. Bu yüzden katılım belgesine hak kazanmak için eğitimde devamlılık şartı bulunmaktadır. Derslerin 1/12’sine veya daha fazlasına katılmayan katılımcılara katılım belgesi düzenlenmeyecektir.

Önemli hatırlatma
• Eğitimler, mobil cihazlardan erişime kapalıdır.
• Ders katılım esnasında kameranız açık olmalıdır. Yüzünüzün kamerada net bir şekilde göründüğünden emin olunuz. Sistem üzerinden yüz tanıması yapılmaktadır. Kameranızın kapalı olduğu süre boyunca devamsız sayılacaksınız.

Kimler İçin?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığınca aynı anda birden fazla alt uzmanlık alanında eğitime onay verilebilmektedir.  Katılımcılar başvurduğu eğitim programı ile süresi önemli olmaksızın aynı zaman diliminde bir başka eğitim programına katılım sağlayamazlar.**

Katılımcılardan bu ayrıntıyı dikkate almasını ve Uzmanlıklara o şekilde başvurmasını önemle rica ederiz.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Enerji ve Maden Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir.

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

• Arabuluculuk Faaliyeti Hakkında Genel Bilgiler
• Enerji Hukukunda Arabuluculuğa Elverişlilik
• Elektrik Piyasasında Arabuluculuk
• Petrol Piyasasında Arabuluculuk
• Doğal Gaz Piyasasında Arabuluculuk
• Maden Piyasasında Arabuluculuk
• Tüketici Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk
• Çevre Hukukuna İlişkin Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk

• Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Eğitim portalına mobil telefon ve tablet ile giriş sağlanamamaktadır. Katılımcılarımızın eğitime bilgisayarlarından chrome tarayıcı kullanmaları tavsiye edilir.
• Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

25 Mart 2024 – 28 Mart 2024

Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir) veya
Çiçek Akcan 0532 448 34 76 ya da
Adnan Bayrak 0538 780 75 08 ile irtibata geçiniz.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

Önemli Not: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

25 Mart 2024 – 28 Mart 2024

Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Lokasyon

eorik eğitimler Online – Uygulama Eğitimi ( Son gün ) Avrupa Yakası Çağlayan Arabuluculuk Merkezinde yüzyüze olacaktır

Eğitim Ücreti

3.000 TL (KDV Dahil)

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.