FİKRİ VE SINAİ HAKLAR HUKUKU
ARABULUCULUK ÖZEL UZMANLIK EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 6’ıncı maddesi ile Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na, arabuluculuk uzmanlık alanları ve uzmanlığa ilişkin usul ve esasları belirleme yetkisi verilmiştir. Bu kapsamda Arabuluculuk Dairesi Başkanlığınca, Tüketici hukukuna yönelik genel uzmanlık alanı oluşturulmuştur. Söz konusu düzenleme uyarınca arabulucuların, dava şartı niteliğini taşıyan Fikri  ve Sınai Haklar  Özel Hukuk uzmanlık alanın arabuluculuk faaliyetini yürütebilmeleri için teorik ve uygulama eğitiminden oluşan program:

Teorik Eğitim                  16

Uygulama Eğitimi         8

saat olmak üzere Toplam 24  Saat  olarak FİKRİ VE SİNAİ HAKLAR  HUKUKU ARABULUCULUK ÖZEL  UZMANLIK EĞİTİMİ almaları gerekmektedir.

Uzmanlık eğitimi, en fazla üç hafta içinde tamamlanmak zorunda olup, eğitim bir sınıfta en fazla 30 katılımcı ile yürütülür.

Uzmanlık eğitimi, 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 23. maddesi gereğince Bakanlıkça daha önce arabuluculuk eğitimi izni verilen eğitim kuruluşları tarafından verilebilir. Pandemi koşulları ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı bilgilendirmeleri doğrultusunda eğitimimiz arasis.net üzerinden ONLINE olarak düzenlenecektir. . Eğitimlere devam zorunluluğu bulunmakta olup derslere devam durumu Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından takip edilecektir. Ders katılımda 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılara sertifika düzenlenmeyecektir.

Kimler Katılabilir?

Uzmanlık eğitimleri dava şartı arabuluculukta dosya almak isteyen arabulucularımız için zorunlu olup, yalnızca ihtiyari arabuluculuk yapan arabulucularımız ise bilgi ve becerilerini geliştirmek için bu eğitimleri alabilirler.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Fikri ve Sınai Haklar Hukuku Arabuluculuk Özel Uzmanlık Belgesi verilecektir.

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

TEORİ: 16 SAAT
UYGULAMALI: 8 SAAT
TOPLAM : 24 SAAT

  • Eğitimlerin teorik kısımları online olarak Arasis üzerinden, Uygulama eğitimleri ise Örgün olarak eğitimlerin son günü Üniversietemizin Kampüsünde yer alan eğitim salonlarında gerçekleştirilecektir.
  • Kimler Katılabilir?

Bu eğitim programına Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından tutulan arabuluculuk siciline kayıt yaptırmış arabulucular başvurabilmektedir.

Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir)
veya Çiçek Akcan 0532 448 34 76 ya da
Adnan Bayrak 0538 780 75 08
ile irtibata geçiniz

8 Mart 2024 – 10 Mart 2024

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

ÖnemliNot: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

21 Mart 2024 – 23 Mart 2024

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Teorik eğitimler Online – Uygulama Eğitimleri yüzyüze olacaktır

Eğitim Ücreti

2.500 TL (KDV Dahil)

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.