İNŞAAT HUKUKUNDA UZMAN
ARABULUCULUK EĞİTİMİ (UZUN)

Eğitim İçeriği

İnşaat sözleşmelerinden kaynaklı hukuk uyuşmazlıklarının sıklıkla tüketici mahkemelerinde veya ticaret mahkemelerinde görülmesi, tüketici uyuşmazlıkları ile ticaret uyuşmazlıklarında arabuluculuğun dava şartı haline getirilmesiyle birlikte arabuluculukta uzmanlaşma kaçınılmaz hale gelmiş bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı’nın verdiği özel eğitim iznine dayanarak mevcut durumda arabulucu olan kişilerin inşaat hukukunda arabuluculuk yetkinliğini kazanabilmeleri amaçlanmaktadır.

Program, teori ve uygulamaya ilişkin bilgileri içeren inşaat hukuku arabuluculuk uzmanlık (uzun süreli) eğitim program olup

– TEORİ EĞİTİMİ (38 Saat)
İnşaat Hukukunda Arabuluculuk

– UYGULAMA EĞİTİMİ (24 Saat)
Örnek Olaylar Üzerinden Arabuluculuk Uygulaması

– TARAF VEKİLLİĞİ EĞİTİMİ (2 Saat)
Olmak üzere toplam “64Saat”lik bir eğitimdir.

İnşaat hukuku arabuluculuk uzmanlık eğitimi programı kapsamında; teori eğitimi, uygulama eğitimi ve taraf vekilliği eğitimi sonucunda arabulucuların arabuluculuk müzakerelerini yönetme, etkin soru sorma, uyuşmazlığın nitelikli analizi, tarafların yasal haklarını bilerek hareket edip etmediğini değerlendirme ve taraflar için süreci en verimli şekilde sonlandırma konularında gerekli yeterliğe sahip olmaları öngörülmektedir.

Uzmanlık eğitimi, en fazla üç hafta içinde tamamlanmak zorunda olup, eğitim bir sınıfta en fazla 30 katılımcı ile yürütülür.

Uzmanlık eğitimi, 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 23. maddesi gereğince Bakanlıkça daha önce arabuluculuk eğitimi izni verilen eğitim kuruluşları tarafından verilebilir. Pandemi koşulları ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı bilgilendirmeleri doğrultusunda eğitimimiz arasis.net üzerinden ONLINE olarak düzenlenecektir. . Eğitimlere devam zorunluluğu bulunmakta olup derslere devam durumu Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından takip edilecektir. Ders katılımda 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılara sertifika düzenlenmeyecektir.

Kimler Katılabilir?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı İnşaat Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

TEORİ: 38 SAAT
UYGULAMALI: 24 SAAT
TARAF VEKİLLİĞİ: 2 SAAT
TOPLAM : 64 SAAT

• Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

• Eğitim portalına mobil telefon ve tablet ile giriş sağlanamamaktadır. Katılımcılarımızın eğitime bilgisayarlarından chrome tarayıcı kullanmaları tavsiye edilir.

• Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1. Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir)
2. Arabuluculuk Belgesi veya Arabulucu Kimlik Kartının aslı/fotokopisi/sorgulama ekran görüntüsü
3. Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisi
4. Ödeme dekontu
5. Sertifikanın kargo ile ulaştırılabilmesi için adres bilgisi.NOT:

• Kayıt formunu doldurduktan sonra, 2,3 ,4 ve 5. maddede yer alan belgeleri maltepesem@maltepe.edu.tr adresine e-posta göndermeniz durumunda kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.

• Kayıt işleminin gerçekleştiğine dair bilgi ve eğitimle ilgili bilgilendirmeler katılımcılarımızdan oluşan whatsapp grubu üzerinden yürütülecektir.

• Eğitim ücretini ödedikten sonra en az 2 ay süreyle eğitim açılmadığı takdirde iade mümkündür. Diğer durumlarda iade yapılmamaktadır.

Planlanmaktadır.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO: TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25
ÖnemliNot: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

Planlanmaktadır.

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Yüz Yüze Eğitim

Eğitim Ücreti

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.