SAĞLIK HUKUKUNDA UZMAN ARABULUCULUK EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği

Sağlık hukuku, sağlık hizmeti alanlar ile sağlık hizmeti sunucuları arasındaki hukuki ilişkileri düzenleyen, kendine özgü yapısı ile karma bir hukuk dalı olarak kendine özgü bir yapısıyla karşımıza çıkmaktadır.

Sağlık hukuku alanında açılan davaların büyük çoğunluğu tüketici mahkemelerinde görülmektedir. 2020 yılından itibaren tüketici mahkemelerindeki davalarda dava şartı arabuluculuk kapsamına alındığından artık davacı, sağlık hukuku alanına giren davayı açmadan önce arabuluculuğa başvurmak ve dava şartını yerine getirmek zorundadır.

Eğitimden yeterli verimin sağlanabilmesi için öncelikle sağlık hukukuna ilişkin tıbbi müdahale, aydınlatılmış onam, komplikasyon-tıbbi uygulama hatası/malpraktis kavramları üzerinde durulacaktır. Zira bu başlıklar altında yapılan açıklamalar ve edinilen bilgi, sağlık hukuku alanında farklı konu başlıklarıyla doğrudan ilintilidir.

**Sağlık Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi süresince belgeye dayanan ya da eğitim kurumlarınca kabul edilebilen haklı bir mazeret olmadığı müddetçe verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. Bu yüzden katılım belgesine hak kazanmak için eğitimde devamlılık şartı bulunmaktadır. Derslerin 1/12’sine veya daha fazlasına katılmayan katılımcılara katılım belgesi düzenlenmeyecektir.

Önemli hatırlatma

  • Eğitimler, mobil cihazlardan erişime kapalıdır.
  • Ders katılım esnasında kameranız açık olmalıdır.Yüzünüzün kamerada net bir şekilde göründüğünden emin olunuz. Sistem üzerinden yüz tanıması yapılmaktadır. Kameranızın kapalı olduğu süre boyunca devamsız sayılacaksınız.

Kimler İçin?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığınca aynı anda birden fazla alt uzmanlık alanında eğitime onay verilebilmektedir.  Katılımcılar başvurduğu eğitim programı ile süresi önemli olmaksızın aynı zaman diliminde bir başka eğitim programına katılım sağlayamazlar.**

Katılımcılardan bu ayrıntıyı dikkate almasını ve Uzmanlıklara o şekilde başvurmasını önemle rica ederiz.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Sigorta  Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

TEORİ: 24 SAAT
UYGULAMALI: 8 SAAT
TOPLAM: 32 SAAT

  • Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Eğitim portalına mobil telefon ve tablet ile giriş sağlanamamaktadır. Katılımcılarımızın eğitime bilgisayarlarından chrome tarayıcı kullanmaları tavsiye edilir.
  • Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

Başlangıç Tarihi: 19 Şubat 2024
Bitiş Tarihi: 23 Şubat 2024

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir) veya
Çiçek Akcan 0532 448 34 76 ya da
Adnan Bayrak 0538 780 75 08 ile irtibata geçiniz.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

Önemli Not: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

Başlangıç Tarihi: 19 Şubat 2024
Bitiş Tarihi: 23 Şubat 2024

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Teorik eğitimler Online – Uygulama Eğitimleri yüzyüze olacaktır

Eğitim Ücreti

3.000 TL (KDV Dahil)

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.