SPOR HUKUKUNDA UZMAN ARABULUCULUK EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği

Spor hukuku düzenleme alanı ve ortaya çıkabilecek uyuşmazlıklar bakımından da kendine özgü bir alandır. Sportif düzen, bağımsız bir hukuk düzeni olup mevzuatın tamamı birçok kurala tabi yarışma oyunlarına bağlı olan ve birbirinden farklı nitelikteki üyelerden oluşan ve bu kurallara uyulmaması hâlinde cezalara muhatap olan bir süreci ifade etmektedir.

Türkiye Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Arabuluculuk Uzmanlık Alanlarını Belirleme Komisyonu, Fikri mülkiyet hukuku konusunu uzmanlık alanı olarak belirlemiştir.

**Spor Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi süresince belgeye dayanan ya da eğitim kurumlarınca kabul edilebilen haklı bir mazeret olmadığı müddetçe verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. Bu yüzden katılım belgesine hak kazanmak için eğitimde devamlılık şartı bulunmaktadır. Derslerin 1/12’sine veya daha fazlasına katılmayan katılımcılara katılım belgesi düzenlenmeyecektir.

Önemli hatırlatma
• Eğitimler, mobil cihazlardan erişime kapalıdır.
• Ders katılım esnasında kameranız açık olmalıdır. Yüzünüzün kamerada net bir şekilde göründüğünden emin olunuz. Sistem üzerinden yüz tanıması yapılmaktadır. Kameranızın kapalı olduğu süre boyunca devamsız sayılacaksınız.

Kimler İçin?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığınca aynı anda birden fazla alt uzmanlık alanında eğitime onay verilebilmektedir.  Katılımcılar başvurduğu eğitim programı ile süresi önemli olmaksızın aynı zaman diliminde bir başka eğitim programına katılım sağlayamazlar.**

Katılımcılardan bu ayrıntıyı dikkate almasını ve Uzmanlıklara o şekilde başvurmasını önemle rica ederiz.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Spor Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

• Arabuluculuk Faaliyeti Hakkında Genel Bilgiler
• Spor Hukuku ve Spor Hukukundan Kaynaklanan Alacakların Arabuluculuğa Elverişliliği
• Çalışma Hakkı Olarak Spor ve Arabuluculuk
• Uygulama

Eğitim Süresi :
Eğitim saati toplamda 16 Saat saattir.
• Teorik Eğitim toplamda 8 saattir.
• Uygulama Eğitimi toplamda 8 Saattir.

• Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Eğitim portalına mobil telefon ve tablet ile giriş sağlanamamaktadır. Katılımcılarımızın eğitime bilgisayarlarından chrome tarayıcı kullanmaları tavsiye edilir.
• Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

4-5 Mart 2024 ( 2 Gün )

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir) veya
Çiçek Akcan 0532 448 34 76 ya da
Adnan Bayrak 0538 780 75 08 ile irtibata geçiniz.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

Önemli Not: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

4-5 Mart 2024 ( 2 Gün )

Bilgi ve kayıt için
Çiçek Akcan 0532 448 34 76
Adnan Bayrak 0538 780 75 08

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Teorik eğitimler Online – Uygulama Eğitimleri yüzyüze olacaktır

Eğitim Ücreti

2.000 TL (KDV Dahil)

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.