TİCARET HUKUKU ARABULUCULUK UZMANLIK EĞİTİMİ
SERTİFİKA PROGRAMI (UZUN PROGRAM)

Eğitim İçeriği

Kanuna, bireysel veya toplu iş sözleşmesine dayanan işçi veya işveren alacağı ve tazminatı ile işe iade talebiyle açılan davalarda, arabulucuya başvurulmuş olması 7036 sayılı İş Mahkemeler Kanunu ile dava şartı haline getirilmiştir (md.3). Bununla birlikte Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından “Ticaret Hukukunda Uzman Arabuluculuğa  İlişkin Usul ve Esaslar” kabul edilmiştir. Söz konusu düzenleme uyarınca arabulucuların, dava şartı niteliğini taşıyan Ticaret Hukukunda arabuluculuk faaliyetini yürütebilmeleri için teorik ve uygulama eğitiminden oluşan UZUN PROGRAM (TOPLAM 36 SAAT) olarak TİCARET HUKUKU UZMANLIK EĞİTİMİ saatlik bir eğitimi almaları gerekmektedir.

 

Uzmanlık eğitimi, en fazla üç hafta içinde tamamlanmak zorunda olup, eğitim bir sınıfta en fazla 30 katılımcı ile yürütülür.

Uzmanlık eğitimi, 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 23. maddesi gereğince Bakanlıkça daha önce arabuluculuk eğitimi izni verilen eğitim kuruluşları tarafından verilebilir.Pandemi koşulları ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı bilgilendirmeleri doğrultusunda eğitimimiz arasis.net üzerinden ONLINE olarak düzenlenecektir.

Kimler Katılabilir?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Ticaret  Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

  • Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Eğitim portalına mobil telefon ve tablet ile giriş sağlanamamaktadır. Katılımcılarımızın eğitime bilgisayarlarından chrome tarayıcı kullanmaları tavsiye edilir.
  • Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

 

Toplam Eğitim Süresi 36 saattir,
Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler
1. Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir)
2. Arabuluculuk Belgesi veya Arabulucu Kimlik Kartının aslı/fotokopisi/sorgulama ekran görüntüsü
3. Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisİ
4. Ödeme dekontu
5. Sertifikanın kargo ile ulaştırılabilmesi için adres bilgisi.

NOT:
• Kayıt formunu doldurduktan sonra, 2,3 ,4 ve 5. maddede yer alan belgeleri maltepesem@maltepe.edu.tr adresine e-posta göndermeniz durumunda kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.
• Kayıt işleminin gerçekleştiğine dair bilgi ve eğitimle ilgili bilgilendirmeler katılımcılarımızdan oluşan whatsapp grubu üzerinden yürütülecektir.
• Eğitim ücretini ödedikten sonra en az 2 ay süreyle eğitim açılmadığı takdirde iade mümkündür. Diğer durumlarda iade yapılmamaktadır.

Kayıt için lütfen arayınız.

Çiçek Akcan
0532 448 34 76

Adnan Bayrak
0538 780 75 08

maltepesem@maltepe.edu.tr

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

ÖnemliNot: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

Kayıt için lütfen arayınız.

Çiçek Akcan
0532 448 34 76

Adnan Bayrak
0538 780 75 08

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Yüz Yüze Eğitim

Eğitim Ücreti

3.500 TL (KDV Dahil)

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.