TÜKETİCİ HUKUKU ARABULUCULUK UZMANLIK EĞİTİMİ
SERTİFİKA PROGRAMI (UZUN PROGRAM)

Eğitim İçeriği

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 6’ıncı maddesi ile Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na, arabuluculuk uzmanlık alanları ve uzmanlığa ilişkin usul ve esasları belirleme yetkisi verilmiştir.

Bu kapsamda Arabuluculuk Dairesi Başkanlığınca, Tüketici hukukuna yönelik genel uzmanlık alanı oluşturulmuştur.

Söz konusu düzenleme uyarınca arabulucuların, dava şartı niteliğini taşıyan Tüketici Hukukunda arabuluculuk faaliyetini yürütebilmeleri için teorik ve uygulama eğitiminden oluşmaktadır. Katılımcıların TOPLAM 32 SAAT olarak TÜKETİCİ HUKUKU UZMANLIK EĞİTİMİ almaları gerekmektedir.

Program, eğitime katılanların edindikleri bilgiler sayesinde tüketici hukuku mevzuatından kaynaklı konularda uzman arabuluculuk faaliyetlerini ilgili mevzuattaki güncel duruma göre yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Uzmanlık eğitimi, en fazla üç hafta içinde tamamlanmak zorunda olup, eğitim bir sınıfta en fazla 30 katılımcı ile yürütülür.

Uzmanlık eğitimi, 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 23. maddesi gereğince Bakanlıkça daha önce arabuluculuk eğitimi izni verilen eğitim kuruluşları tarafından verilebilir. Pandemi koşulları ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı bilgilendirmeleri doğrultusunda eğitimimiz arasis.net üzerinden ONLINE olarak düzenlenecektir. . Eğitimlere devam zorunluluğu bulunmakta olup derslere devam durumu Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından takip edilecektir. Ders katılımda 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılara sertifika düzenlenmeyecektir.

Kimler Katılabilir?

Uzmanlık eğitimine katılabilmek için arabulucular siciline kayıtlı arabulucu olmak gerekmektedir.

Belge

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitimi tamamladıklarına dair Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Yetkili Eğitim Kurumu olarak MALTEPE ÜNİVERSİTESİ Rektörlük onaylı Tüketici  Hukukunda Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi Katılım Belgesi verilecektir

***Eğitime katılım zorunlu olup eğitim bitiminde arasis.net üzerinden oluşturulacak çizelgede 1/12 oranının üzerinde devamsızlığı olan katılımcılarımıza belge gönderimi yapılamamaktadır.

TÜKETİCİ HUKUKU UZMAN ARABULUCUUK UZUN SÜRELİ EĞİTİM

TOPLAM 32 saat

  • Eğitim 30 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Yeterli kontenjan oluşmadığı durumlarda MALTEPE SEM eğitim tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Eğitimler Maltepe Üniversitesi Kampüsünde ve yüzyüze gerçekleştirilmektedir.

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler
1. Kayıt Formu (bu sayfanın sağ tarafında bulunan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir)
2. Arabuluculuk Belgesi veya Arabulucu Kimlik Kartının aslı/fotokopisi/sorgulama ekran görüntüsü
3. Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisİ
4. Ödeme dekontu
5. Sertifikanın kargo ile ulaştırılabilmesi için adres bilgisi.NOT:
• Kayıt formunu doldurduktan sonra, 2,3 ,4 ve 5. maddede yer alan belgeleri maltepesem@maltepe.edu.tr adresine e-posta göndermeniz durumunda kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.
• Kayıt işleminin gerçekleştiğine dair bilgi ve eğitimle ilgili bilgilendirmeler katılımcılarımızdan oluşan whatsapp grubu üzerinden yürütülecektir.
• Eğitim ücretini ödedikten sonra en az 2 ay süreyle eğitim açılmadığı takdirde iade mümkündür. Diğer durumlarda iade yapılmamaktadır.

Başlangıç Tarihi
13 Ocak 2024

Bitiş Tarihi
16 Ocak 2024

Adnan Bayrak
0538 780 75 08

Çiçek Akcan
0532 448 34 76

maltepesem@maltepe.edu.tr

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MARMARA EĞİTİM KÖYÜ ŞUBESİ
IBAN NO:  TR04 0006 4000 0011 2650 0500 25

ÖnemliNot: Ödemeler yapılırken açıklama kısmına mutlaka T.C Kimlik numarası isim soy isim ve mail adresleri yazılması gerekmektedir.
Mail adresleri e-arşiv fatura düzenleneceğinden ötürü kişilerin tarafına iletilebilmesi için gerekmektedir.

Eğitim Tarihi/Süresi

Başlangıç Tarihi
13 Ocak 2024

Bitiş Tarihi
16 Ocak 2024

Lokasyon

Maltepe Üniversitesi Kampüsü / Yüz Yüze Eğitim

Eğitim Ücreti

3.500 TL

Eğitim Koordinatörü

Kayıt Formu

    Tanıtım amacıyla tarafıma ait görsel ve işitsel kayıtlarımın üniversitenin hesaplarında yayınlanmasına izin veriyorum.